Apple Watch se dočkáme v dubnu!

11.03.2015 13:59

Apple Watch se dočkáme v dubnu!

Hodinky od Applu stojí až půl milionu! Fronty se budou stát ve vybraných zemích 24. Dubna. Nejlevnější u nás vyjdou určitě na více než 10 tisíc korun, nejdražší model může přesáhnout hranici půl milionu korun. 

Základní Apple Watch Sport budou mít tělo z hliníkové slitiny. Oproti běžným slitinám tohoto druhu má být ta od Applu o 60 % pevnější. Hodinky dostanou pásky z gumového materiálu.Varianta z nerezové oceli začíná na ceně 549 dolarů za 38mm model. Podle typu provedení a pásku (bude i tmavá verze s povrchem v úpravě diamond-like carbon, který mají třeba některé luxusní telefony Vertu) se může cena vyšplhat až na 1 049 dolarů. Větší 42mm provedení bude opět vždy o 50 dolarů dražší. Ceny zlaté Watch Edition, která bude k mání v provedení ze žlutého, nebo růžového 18karátového zlata. Cena startuje na 10 tisících dolarů, nejdražší provedení Watch Edition vyjde na neuvěřitelných 17 tisíc dolarů (respektive 18 tisíc eur), tedy podle aktuálního kurzu více než půl milionu korun. To už je částka, za kterou koupíte opravdu luxusní zlaté chronometry věhlasných hodinářských značek.

Nejprve se opět dostane na zákazníky v nejdůležitějších zemích: samozřejmě v domácích USA, v Kanadě, Číně, Hongkongu, Francii, Německu, Velké Británii a Japonsku.

Apple Watch budou umět aplikace jako je třeba Uber, WeChat, Shazam, Instagram, Alarm.com a dalších. Hodinky budou umět platit podobně jako iPhone 6 a kromě času a notifikací budou zobrazovat i kontextově užitečné informace, třeba na letišti otevřou uživateli automaticky palubní vstupenku. Ve vybraných hotelech skupiny SPG budou moci hodinky sloužit jako klíč k pokoji.

Samozřejmě budou mít Apple Watch typické fitness funkce. Každý týden v pondělí naservírují uživateli shrnutí toho, jak si minulý týden vedl a na základě toho mu určí cíle pro nadcházející období. S iPhonem v kapse komunikují hodinky nejen přes Bluetooth, ale také přes wi-fi. Hodinky budou umět telefonovat, samozřejmě pouze s iPhonem v blízkosti.

Výdrž baterie hodinek byla zmíněna jen zběžně. V „běžném dni“ prý mají na jedno nabití fungovat 18 hodin. Nutnost nabíjet přes noc je tak potvrzena, otázkou je, co Apple zahrnuje do onoho běžného dne. A kolik z tohoto času bude displej svítit.